Skup kamienic

Opłacalny skup kamienic – kiedy warto się na niego zdecydować?

Kamienice mogą stać się nie tylko bardzo dobrym źródłem dochodów, ale również wydatków. Koszty okazują się szczególnie dotkliwe w przypadku starszych, powojennych kamienic, które po upływie lat często wymagają generalnego remontu i wymiany najważniejszych instalacji mających wpływ na bezpieczeństwo lokatorów. Ponadto warto wspomnieć, że kamienice często są objęte nadzorem konserwatora zabytków, co nie tylko utrudnia przeprowadzenie różnego rodzaju remontów, ale także ich sprzedaż. Z tego też powodu właściciele lub udziałowcy często decydują się na skup kamienic, który okazuje się dużym odciążeniem pod względem wydatków i poświęconego nieruchomościom czasu.

Jak przebiega skup kamienic?

Wbrew pozorom skup kamienic nie musi przeciągać się w nieskończoność i zmuszać właścicieli do kolejnych wydatków w celu utrzymania budynku. Profesjonalne firmy zajmujące się skupem bardzo często współpracują z zaufanymi prawnikami oraz notariuszami, dzięki którym wszystkie formalności trwają krócej i którzy chętnie doradzają również obecnym właścicielom. W naszej firmie dbamy również o to, aby osoby decydujące się na sprzedaż budynku miały czas na zapoznanie się z niezbędną dokumentacją i na zasugerowanie ewentualnych poprawek.

Warto wspomnieć, że nasz skup kamienic obejmuje także nieruchomości z różnymi problemami, na przykład budynki wymagające generalnego remontu, zadłużone lub z lokatorami. Ponadto zapewniamy właścicielom stawki, które okazują się dla nich opłacalne i pozwalają nie tylko na dalsze spokojne życie, ale również na inwestycje będące mniej czasochłonnym zajęciem niż utrzymanie i wynajem mieszkań.