Skup nieruchomości z problemami

Szybki i opłacalny skup nieruchomości z problemami – jak działa?

To prawda, że skup nieruchomości z problemami bardzo często wiąże się z niskimi ofertami zakupu, które niekiedy nie stanowią nawet połowy wartości danego mieszkania, domu czy działki. Z tego też powodu osoby, które zmagają się z takimi trudnościami jak zadłużenie, egzekucja komornicza, obciążenie kredytem czy konieczność przeprowadzenia generalnego remontu, mogą czuć się pozostawione w sytuacji bez wyjścia i zmuszone do sprzedania lokalu za bardzo niską cenę. Dlatego z myślą o tym, aby właściciele mieszkania czy działki nie utracili znacznej części swojego majątku, oferujemy skup trudnych nieruchomości za stawki, które są opłacalne i które pozwalają rozpocząć nowy rozdział w życiu.

Skup trudnych nieruchomości – kiedy warto się na niego zdecydować?

Decyzja dotycząca sprzedaży nieruchomości, nawet zadłużonej, nigdy nie należy do najłatwiejszych. Oprócz tego, że często wiąże się z pewną stratą dla właścicieli, wymaga również poświęcenia czasu i niekiedy nerwów na znalezienie odpowiedniego nabywcy. Warto przy tym wspomnieć, że skup nieruchomości z problemami w wielu przypadkach trwa dłużej niż sprzedaż niezadłużonego mieszkania – nawet wtedy, gdy cena okazuje się niezwykle opłacalna. Dzieje się tak, ponieważ dla wielu prywatnych nabywców tego typu inwestycje wiążą się z pewnym ryzykiem, które wymaga dokładniejszych przemyśleń. Z kolei firmy zajmujące się skupem zazwyczaj proponują właścicielom niskie stawki, które oznaczałyby odczuwalne straty podczas sprzedaży mieszkania czy działki.

Prowadzony przez nas skup trudnych nieruchomości opiera się nie tylko na zysku dla firmy, ale również na zadowoleniu obecnych właścicieli. Dzięki temu cała transakcja przebiega sprawnie i w sposób, który dla każdej ze stron jest uczciwy. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że skup nieruchomości z problemami może dotyczyć różnych niedogodności. Najczęściej można spotkać się z zadłużeniem czy z mieszkaniami w trakcie egzekucji komorniczej, ale zdarzają się również trudności związane z niechcianymi lokatorami, którzy odmawiają wyprowadzki i nie dbają o stan lokalu, lub z koniecznością inwestycji w generalny remont wynikający z pożaru czy zalania.

Czym powinien wyróżniać się godny zaufania skup nieruchomości z problemami?

Rozważając skorzystanie ze skupu trudnych nieruchomości, warto zwrócić uwagę nie tylko na oferty danych firm czy osób prywatnych, ale także na sprawne wypełnienie wszystkich ważnych formalności. Okazuje się to szczególnie ważne podczas zbliżających się licytacji komorniczych lub w sytuacji, w której w mieszkaniu znajdują się niechciani lokatorzy. Co więcej, dobrym pomysłem będzie upewnienie się, że wszystkie podpisywane dokumenty są w pełni legalne. Nie powinno się również decydować na przekazanie mieszkania bez potwierdzenia sprzedaży za określoną w umowie kwotę. Z tego też powodu podczas skupu nieruchomości z problemami dbamy o to, aby właściciele mieszkania zostali poinformowani o wszystkich krokach sprzedaży i mieli czas na zapoznanie się z dokumentacją.